Нова процедура закупівлі, що була реалізована в системі Прозорро (донорські закупівлі)

Наталія Шимко
630
29 Серпня 2023
Нова процедура закупівлі, що була реалізована в системі Прозорро (донорські закупівлі)
630
29 Серпня 2023

Із серпня 2023 року в електронній системі закупівель Prozorro реалізована нова процедура закупівлі, яка дозволяє проводити закупівлі за правилами Світового банку. Цим функціоналом тепер можуть скористатись як замовники, що отримують донорське фінансування, так і самі донори або проєкти міжнародної технічної допомоги. Що слугувало причиною впровадження такої процедури в системі?

Світовий банк є однією з найбільших у світі кредитно-фінансових установ, що надає і, сподіваюсь, буде продовжувати надавати донорську фінансову допомогу Україні. Ці кошти надаються як у вигляді макрофінансової допомоги на підтримку бюджету, так і у вигляді грантів на реалізацію конкретних проєктів на рахунки замовників. Така допомога надається й іншими міжнародними партнерами.

Ураховуючи обставини, Україна дуже зацікавлена в зовнішній фінансовій допомозі, зокрема на відбудову інфраструктури та територій, що постраждали від наслідків воєнних дій. Зі свого боку міжнародні партнери зацікавлені в тому, щоб кошти, які вони надають, використовувались ефективно.

Наразі закупівлі за кошти донорських організацій здебільшого відбуваються в паперовому вигляді, оскільки згідно зі статтею 6 Закону України «Про публічні закупівлі» вони здійснюються згідно з правилами і процедурами, встановленими цими організаціями, що не вимагає обов’язковості їх проведення в електронній системі закупівель.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану