Найважливіше на закупівельному фронті (до 24.02.2023)

Марія Степічева
1063
25 Лютого 2023
Найважливіше на закупівельному фронті (до 24.02.2023)
1063
25 Лютого 2023

Минув рік незламності, і ми сміливо крокуємо вперед до перемоги! Як завжди, група компаній «Радник» підготувала для вас найважливіше за цей тиждень, щоб розібратись у закупівельних нововведеннях:

  1. Капітальний ремонт будинку — це комплекс ремонтно-будівельних робіт, пов’язаних із відновленням або поліпшенням експлуатаційних показників будинку, із заміною або відновленням несучих або огороджувальних конструкцій, інженерного обладнання та обладнання протипожежного захисту без зміни будівельних габаритів об’єкта та його техніко-економічних показників. Не слід забувати, що достатньо часто плутають поняття багатоквартирного та багатоповерхового будинку. Згідно з нормами Закону багатоквартирний будинок — це житловий будинок, у якому розташовано три чи більше квартири. У статті «Розробка проєктно-кошторисної документації для багатоквартирного будинку за умови, що фінансування виділено не на всі квартири» розберемо таку практичну ситуацію: замовник стикнувся з питанням, як правильно розробити проєктно-кошторисну документацію для багатоквартирного будинку, якщо потрібен капітальний ремонт квартири.
  2. Бувають ситуації, коли уповноваженою особою помилково достроково оприлюднено звіт про виконання договору, який укладено на поточний рік, тобто той договір, який є чинним і зобов’язання по ньому ще виконуються. Що можна вдіяти в такій ситуації, розберемо у статті «Помилковий звіт про виконання діючого договору / договору про закупівлю: що можна вдіяти?».
  3. Щорічно уповноважені особи формують та оприлюднюють річний план закупівель. Це є однією з передумов здійснення публічної закупівлі. У статті «Чи зобов’язаний замовник здійснити абсолютно всі закупівлі, що внесені в річний план?» розповімо про те, чи зобов’язаний замовник здійснити абсолютно всі закупівлі, що внесені в річний план.
  4. Щотижня ми уважно вивчаємо висновки моніторингів, які проводить Державна аудиторська служба України, аналізуємо, які порушення норм Закону України «Про публічні закупівлі» та Постанови № 1178 встановлюють аудитори. У статті «Топ неоднозначних висновків ДАСУ щодо закупівель за Особливостями» зможете ознайомитись з такими висновками і врахувати їх у своїй подальшій роботі.
  5. Нерідко у наших користувачів виникає запитання, чи потрібно оприлюднювати договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, відповідно до пункту 11 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178. Тож, у матеріалі «Закупівля без використання ЕСЗ згідно з пунктом 11 Особливостей: договір про закупівлю оприлюднюємо чи ні?» розглянемо, чи зобов’язаний замовник оприлюднювати договір про закупівлю, укладений згідно з пунктом 11 Особливостей.

Звертаємо вашу увагу! Редакція порталу «Радник у сфері публічних закупівель» слідкує за актуальністю правової бази, оприлюдненої на порталі RADNUK.COM.UA. На цьому тижні нами перевірено на актуальність розділ  «Оборонні закупівлі».

Нагадуємо, що на порталі є розділ «Зразки документів», який ми постійно оновлюємо актуальними зразками, що готуємо для вашої зручності. Особливо рекомендуємо звернути увагу на добірку «Приклади документів для проведення відкритих торгів з особливостями», у якій ми зібрали найактуальніші станом на сьогодні зразки.

Слава Україні! Героям Слава!

Більше важливої інформації про закупівлі під час воєнного стану читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО