Найважливіше на закупівельному фронті (до 03.06.2022)

Марія Степічева
1892
3 Червня 2022
Найважливіше на закупівельному фронті (до 03.06.2022)
1892
3 Червня 2022

Навіть під час воєнного стану група компаній «Радник» слідкує за закупівельними нововведеннями та готує для вас актуальну інформацію, що допоможе працювати задля перемоги! Цього тижня на закупівельному фронті відбулись такі події:

  1. Кажуть, що через виведення закупівель замовників з публічної площини бізнес не бачить потреб держави та громад, на задоволення яких він може працювати, також український бюджет щодня втрачає гроші не лише через падіння економіки внаслідок російської агресії проти України, а й через відсутність конкуренції в публічних закупівлях. Тому Мінекономіки ініціює зміни до Постанови № 169 та Порядку використання електронного каталогу. Попереджений — значить озброєний! Не зволікай та ознайомся з майбутніми змінами вже зараз у статті «Мінекономіки ініціює зміни до Постанови № 169 та Порядку використання електронного каталогу: перегляньте, що пропонується».
  2. Учасником у визначений Законом термін не надано замовнику шляхом оприлюднення в електронній системі закупівель документи, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 2, 3 та 8 частини 1 статті 17 Закону, попри це він визнається переможцем. Утім, зазначене за результатом моніторингу визнано порушенням. Водночас замовника зобов’язано припинити зобов’язання за укладеним за результатами тендеру договором про закупівлю з дотриманням норм Господарського та Цивільного кодексів України. З обставинами та деталями проведення моніторингу ознайомтесь у статті «Висновки моніторингу щодо статті 17 Закону в період воєнного стану».
  3. Група компаній «Радник» продовжує розробляти для вас приклади документів, що стануть у пригоді під час закупівельного процесу. Цього разу пропонуємо до вашої уваги зразок скарги на вимогу замовника щодо надання відгуку, який повинен бути адресований замовнику. З прикладом скарги та іншими корисними посиланнями стосовно оскарження ознайомтесь у статті «Приклад скарги на дискримінаційну вимогу замовника щодо надання відгуку замовнику». Сподіваємось, що такий приклад скарги стане вам у пригоді та допоможе усунути дискримінаційну вимогу замовника.
  4. А ви дотримуєтесь принципів здійснення публічних закупівель? Законом України «Про публічні закупівлі», так само як і Постановою № 169, встановлений обов’язок дотримуватися принципів здійснення публічних закупівель. На цьому порталі ми зібрали для вас лайфхаки, як в сьогоднішніх закупівельних умовах не порушити принципи та працювати у площині Закону.

Наприклад, для дотримання принципу добросовісної конкуренції серед учасників редакція пропонує перевіряти вашого постачальника / виконавця / підрядника у відкритих зведених відомостях щодо спотворення результатів торгів, які веде АМКУ, навіть у період воєнного стану, а перевірену інформацію можна зафіксувати в протоколі. Ще більше лайфхаків та порад переглядайте у статті «Лайфхаки дотримання принципів здійснення публічних (воєнних) закупівель».

У зв’язку з дією на території України воєнного стану все більше питань з’являється стосовно застосування Постанови № 169. На порталі ми розглянули запитання одного з передплатників порталу, яке містить декілька популярних наразі запитань щодо закупівель за Постановою № 169. Про укладання договорів на суму до 50 тис. грн, опублікування звітів, пошук постачальників та зміни до обсягів закупівель можете прочитати на нашому порталі у статті «Три найпоширеніші запитання щодо закупівель за Постановою № 169».

Бажаємо усім мирного неба над головою та безпеки! Працюємо на перемогу! Слава Україні!

Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі  «Воєнний стан».

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО