Група компаній «Радник» підготувала для вас нові закупівельні знання і пропонує ознайомитися з найважливішим за цей тиждень:
- У зв’язку з військовою агресією проти України були введені численні обмеження та санкції, які стосуються і сфери публічних закупівель. І якщо стосовно всіх товарів походженням з російської федерації наявна заборона на ввезення, подібних заборон щодо товарів з Республіки Білорусь наразі не запроваджено. Натомість стосовно товарів з Республіки Білорусь існують певні галузеві обмеження, а стосовно конкретних фізичних та юридичних осіб діють персональні санкції. Зокрема, 08.06.2022 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про лікарські засоби” щодо обмеження обігу лікарських засобів, виробництво яких розташовано на території Російської Федерації або Республіки Білорусь, а також щодо вивезення лікарських засобів з України» від 22.05.2022 № 2271-IX. За допомогою статті «Чи можна купувати в Білорусі та що саме, які є санкції?» допоможемо замовникам з’ясувати, які саме обмеження існують під час закупівлі товарів з Республіки Білорусь.
- Маємо гарні новини! Зараз пройти навчання від Академії Радник стало ще простіше. Ми вже підготували покрокову інструкцію, розроблену на прикладі майданчика zakupki.prom.ua, яка без зайвих зусиль покаже, як закупити навчання від Академії Радник в Prozorro Market. Переглянути вказану інструкцію маєте змогу у статті «Навчання від Академії Радник можна закупити у Prozorro Market! Показуємо чіткий алгоритм дій».
- Замовнику потрібно звернути увагу, що Закон про закупівлі надає можливість виправляти невідповідності в інформації та / або документах протягом 24 годин, проте ця норма застосовується виключно до документів, що підтверджують відповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 Закону та підтверджують право підпису тендерної пропозиції та / або договору про закупівлю. Замовник не може розміщувати повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей у пропозиції учасника щодо підтвердження відповідності учасника процедури закупівлі вимогам статті 17 Закону, оскільки це порушує частину 16 статті 29 Закону. Пропонуємо розглянути порушення, яке встановила під час моніторингу Державна аудиторська служба України, щодо неправильного застосування замовником норми «24 години» у статті «Неправильне застосування норми „24 години“: практика ДАСУ».
- Замовникам варто утриматись від встановлення вимог у тендерній документації щодо можливості доповнення або корегування умов договору про закупівлю на стадії його підписання. Чому? Розберімось разом у статті «Договір про закупівлю на етапі підписання: можна внести корективи до неістотних умов?».
- Міністерство економіки України у зв’язку з набранням чинності 14.07.2022 Законом України «Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості» та набуттям чинності 04.08.2022 постановою Уряду № 861 від 02.08.2022 «Про затвердження порядків підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів та проведення моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва» листом № 3323-04/62315-06 від 30.08.2022 надало роз’яснення щодо здійснення закупівель з урахуванням вимоги щодо локалізації. З оглядом вказаних роз’яснень пропонуємо ознайомитись у статті «Огляд листа Мінекономіки від 30.08.2022 щодо локалізації».
Нагадуємо, що на порталі є розділ «Зразки документів», який ми постійно оновлюємо актуальними зразками.
Слава Україні! Героям Слава!
Більше важливої інформації про закупівлі під час воєнного стану читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».