Найсвіжіші висновки моніторингу: довідка щодо захисту довкілля

Катерина Плашенко
734
16 Травня 2022
Найсвіжіші висновки моніторингу: довідка щодо захисту довкілля
734
16 Травня 2022

Замовники нерідко вимагають від учасників надання у складі тендерної пропозиції довідки / відомостей / іншого документа, який підтверджує, що учасник застосовує заходи із захисту довкілля.

Напевне, замовники керуються пунктом 33 частини 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), яким передбачено, що технічна специфікація до предмета закупівлі — встановлена замовником сукупність технічних умов, що визначають характеристики товару (товарів), послуги (послуг) або необхідні для виконання робіт щодо об’єкта будівництва, що можуть включати показники впливу на довкілля й клімат, особливості проєктування (у тому числі щодо придатності для осіб із обмеженими фізичними можливостями), відповідності, продуктивності, ресурсоефективності, безпечності, процедури забезпечення якості, вимоги щодо найменування продукції, під яким вона продається, термінологію, символи, методику випробувань і тестування, вимоги до пакування, маркування й етикетування, інструкції для користувачів, технологічні процеси й технології виробництва на будь-яких етапах життєвого циклу робіт, товару чи послуги.

Водночас у частині 3 статті 22 Закону зазначено, що тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. Тобто замовник може включити до тендерної документації інші вимоги, які, на його думку, необхідні.

Чи обов’язково замовник повинен вимагати такий документ? Чи відхиляти тендерну пропозицію через ненадання інформації з підтвердженням вжиття заходів щодо захисту...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану