Найголовніше за тиждень (до 01.11.2024)

Катерина Плашенко
534
2 Листопада 2024
Найголовніше за тиждень (до 01.11.2024)
534
2 Листопада 2024

23.10.2024 Закон про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо забезпечення оприлюднення замовниками в електронній системі закупівель інформації про ціни на матеріальні ресурси під час закупівель послуг з поточного ремонту та робіт з будівництва (прозоре будівництво) набув чинності. Цього тижня ми опублікували чимало статей, пов’язаних із зазначеними змінами, розповіли, що змінилося для замовників і для учасників. Також пропонуємо огляд листа Мінекономіки щодо інформації про ціни на матеріальні ресурси. Ми детально розглянули підпункт 8 пункту 13 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, що затверджені постановою КМУ від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), та інше. Пропонуємо ознайомитися.

  • З 23.10.2024 замовники оприлюднюють документи, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси, які в тому числі повинні містити інформацію, встановлену абзацом четвертим статті 41 Закону (найменування матеріального ресурсу (з характеристиками), одиниця його виміру, кількість, відпускна ціна, вартість транспортування, заготівельно-складські витрати, країна походження товару щодо кожної номенклатурної позиції, інша інформація), щодо відкритих торгів, відкритих торгів з публікацією англійською мовою, закупівель за виключеннями, визначеними пунктом 13 Особливостей, та рамкових угод. Більше читайте у статті «Зміни щодо оприлюднення інформації про ціни на матеріальні ресурси під час закупівель послуг з поточного ремонту та робіт з будівництва».
  • У статті «Як учасники тепер подаватимуть документи на тендер по будівництву» ми детально розглянули основні документи для підтвердження ціни на матеріали, особливості та зміни в порядку проведення тендерів, виконання вимог Закону учасниками через АВК. Зокрема, якщо інформація про країну походження матеріалів відсутня під час формування її в АВК, то ця програма дозволяє вказувати статус «Уточнити» у відповідних полях. При наданні кошторису можна використовувати цю функцію та додати примітки / додаткову інформацію для замовника.
  • У документах, що містять інформацію про ціни на матеріальні ресурси, обовʼязково має зазначатися така інформація: найменування матеріального ресурсу (з характеристиками), одиниця його виміру, кількість, відпускна ціна, вартість транспортування та заготівельно-складські витрати, а також країна походження товару щодо кожної номенклатурної позиції. Такі документи можуть містити іншу інформацію. Інформація має бути розміщена замовником у машинозчитувальному форматі. З роз’ясненням Мінекономіки щодо інформації про ціни на матеріальні ресурси ознайомтесь у матеріалі «Огляд листа Мінекономіки від 28.10.2024 щодо інформації про ціни на матеріальні ресурси».
  • Можливість і умови виконання додаткових робіт чи надання послуг відповідно до підпункту 8 пункту 13 Особливостей можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, укладеному за результатами проведення закупівлі. Закупівля додаткових робіт чи послуг у того самого виконавця робіт / надавача послуг здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення закупівлі. Однак за простим правилом ховається чимало спірних питань, на деякі з яких ми надали відповідь у статті «Сім питань про додаткову закупівлю робіт і послуг».
  • З листопада-2024 електронна система закупівель формуватиме електронні протоколи автоматично на підставі інформації та рішень уповноваженої особи, які вона приймає в системі Прозорро. При цьому електронний протокол генеруватиметься системою, замовнику додатково не потрібно вносити жодної інформації та здійснювати якісь додаткові дії. Система автоматично вибирає необхідну інформацію, яка вносилась замовником під час здійснення закупівлі через систему, та формує протокол. Детальніше — у матеріалі «Електронні протоколи в Прозорро — уже з листопада-2024».

Нагадуємо, що кожен передплатник порталу має можливість скористатися зразком договірної ціни (Форма, Додаток 30 до Настанови).

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО