Мінекономіки про зміну забезпечення виконання договору про закупівлю в умовах воєнного стану

Ганна Довгая
416
3 Серпня 2022
Мінекономіки про зміну забезпечення виконання договору про закупівлю в умовах воєнного стану
416
3 Серпня 2022

На офіційному вебсайті Уповноваженого органу розміщено цікавий запит такого змісту: Тендерною документацією замовника під час проведення процедури закупівлі було передбачено внесення забезпечення виконання договору про закупівлю у формі завдатку (стаття 27 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон)), зазначена вимога підрядником виконана в повному обсязі на момент укладання договору про закупівлю.

Під час дії правового режиму воєнного стану підрядник звернувся до замовника з проханням зміни забезпечення виконання договору про закупівлю у формі завдатку на банківську гарантію з метою повернення вказаного завдатку для виплати заробітної плати своїм працівникам та сплати податків, зборів та обов’язкових платежів у зв’язку зі скрутним становищем підприємства.

Пунктом 5 постанови КМУ від 01.08.2005 № 668 (далі — ПКМУ № 668) передбачено, що істотними умовами договору підряду є порядок забезпечення виконання зобов’язань за договором підряду.

Частиною 5 статті 41 Закону передбачено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі.

Тобто, чи є тотожними поняття «забезпечення виконання договору» (відповідно до статті 27 Закону) та «забезпечення виконання зобов’язань за договором» (відповідно до ПКМУ № 668)?

Враховуючи вищевикладене, виникає питання, чи є забезпечення виконання договору про закупівлю істотною умовою договору, яка не може змінюватися після його підписання до виконання...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану