На офіційному сайті Мінекономіки оприлюднено цікавий запит такого змісту: «…Наразі на сторінці закупівлі (на акредитованому майданчику) після здійснення оцінки пропозицій електронною системою закупівель для замовника стає активною кнопка „Виписка з ЄДР“ для учасника, тендерна пропозиція якого є найбільш економічно вигідною.
За результатами її активації завантажується документ „Виписка з ЄДР“ по такому учаснику, що містить відомості про види діяльності та засновників.
Враховуючи вищезазначене, просимо повідомити, чи є зазначена виписка з ЄДР (Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань) такою, що отримана електронною системою закупівель шляхом обміну інформацією з іншими державними системами та реєстрами».
Відповідь представника Мінекономіки на запит 355/2023: «Шановний користувачу, повідомляємо, що відповідь на питання міститься в листах:
- від 08.12.2022 № 3323-04/78667-06 “Щодо особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування” (Щодо вимог статті 17 Закону);
- від 28.02.2023 № 3323-04/8463-06 “Щодо внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування” (Щодо підстав для відмови учаснику процедури закупівлі та відхилення тендерної пропозиції);
- від 17.05.2023 № 3323-04/22523-06 “Щодо внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування”.
При цьому за посиланням http://surl.li/ifzia на Інфобоксі ДП Прозорро розміщена інформація щодо формування в електронній системі закупівель звіту з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (ЄДР).
Отже, в електронній системі закупівель щодо учасника, який перебуває на етапі кваліфікації, формується “Звіт з ЄДР”. Цей звіт містить інформацію про учасника, а саме:
- повне найменування юридичної особи / прізвище, ім’я по батькові фізичної особи,
- схему ідентифікації,
- ідентифікаційний код юридичної особи,
- коротку назву організації,
- стан суб’єкта,
- відомості про органи управління юридичної особи,
- перелік засновників юридичної особи,
- види діяльності.
Даний звіт не містить інформації про кінцевого бенефіціарного власника (за винятком випадків, коли інформація про кінцевого бенефіціарного власника була внесена юридичною особою до переліку засновників).
Звіт формується в електронній системі закупівель на підставі договору про надання сервісної послуги між ДП “Національні інформаційні системи” та ДП “Прозорро”.
Принагідно зазначаємо, що доступ до відомостей з ЄДР відкритий.
Так, ДП “Національні інформаційні системи” поновило доступ до порталу електронних сервісів, про що за посиланням: https://nais.gov.ua/article/dp-nais-ponovilo-dostup-do-portalu-elektronnih-servisiv
Для того, щоб отримати Витяг з ЄДР (онлайн-витяг з ЄДР), перевірити учасника, достовірність даних за відкритим реєстром тощо, можна скористатися інформацією за посиланнями: https://usr.minjust.gov.ua/content/free-search та https://minjust.gov.ua/news/ministry/onlayn-vityag-z-edr-yak-yogo-otrimati».
Більше статей за тематикою:
- «Витяг з ЄДР, 24 години на виправлення та економія коштів: практика ДАСУ»;
- «Ненадання Витягу з ЄДР — підстава для відхилення? Практика АМКУ»;
- «Як отримати інформацію чи витяг з ЄДР онлайн».
Користуйтесь шпаргалкою щодо застосування замовником норм пункту 47 Особливостей та ще більше консультацій Мінекономіки ви завжди знайдете в електронній книзі «Консультації Мінекономіки з публічних закупівель»: