Мінекономіки про відсутність обмежень у разі продовження строку передачі товару окремо від строку дії договору

Ганна Довгая
457
21 Грудня 2023
Мінекономіки про відсутність обмежень у разі продовження строку передачі товару окремо від строку дії договору
457
21 Грудня 2023

Минув строк поставки за договором про закупівлю. Відмінити тендер чи є інші варіанти? Огляд консультації Мінекономіки.

На офіційному сайті Мінекономіки оприлюднено цікавий запит такого змісту: «Добрий день. Звертаємося за роз’ясненням щодо такої ситуації. Ще 28.08.2023 оголошено процедуру відкритих торгів. Згідно з умовами тендерної документації та проєктом договору строк поставки товару до 31.10.2023. У тендерній документації зазначено, що строк поставки є істотною умовою договору. У зв’язку з оскарженням до АМКУ та повторною кваліфікацією одного з учасників станом на сьогодні процедура ще триває.

У разі визнання переможцем одного з учасників укладення договору відповідно до вимог тендерної документації є неможливим, оскільки строк поставки минув. Зазначення в договорі, що діє з моменту укладання та укладений у листопаді, строку поставки до 31.10 є абсурдним, оскільки сторони не можуть брати на себе зобов’язання зі строком їх виконання до укладення договору та виникнення правовідносин між сторонами.

Внесення змін до тендерної документації також неможливе. Водночас укладення договору, що не відповідає тендерній документації, призведе до порушення законодавства у сфері публічних закупівель та притягнення до відповідальності уповноваженої особи.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану