Мінекономіки про роботу ЦЗО в інтересах замовників і в період воєнного стану

Ганна Довгая
476
18 Липня 2022
Мінекономіки про роботу ЦЗО в інтересах замовників і в період воєнного стану
476
18 Липня 2022

На офіційному сайті Уповноваженого органу з’явився цікавий запит такого змісту: «Доброго дня! Враховуючи норми Постанови КМУ від 27.12.2018 № 1216. Суть порушеного питання у наступному. Чи може Центральна закупівельна організація проводити спрощені закупівлі в інтересах інших замовників?».

Відповідь Мінекономіки на запит 738/2022:

Шановний користувачу, повідомляємо, що Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад.

Особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій установлені постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1216 (зі змінами) (далі — постанова КМУ № 1216).

Виходячи з положень Закону та постанови КМУ № 1216, централізовані закупівельні організації як замовники організовують і проводять тендери та закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників відповідно до цього Закону.

При цьому конкурентна процедура закупівлі (далі — тендер) — здійснення конкурентного відбору учасників за процедурами закупівлі відкритих торгів, торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу (стаття 1 Закону).

Отже, згідно з постановою КМУ № 1216 централізовані закупівельні організації проводять саме тендери у розумінні Закону.

Водночас повідомляємо, що з метою врегулювання питання здійснення державною установою «Професійні закупівлі» за рахунок коштів державного бюджету в умовах воєнного стану закупівель в інтересах замовників,...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану