Казначейство відмовило в реєстрації угоди про розірвання: що робити?

Катерина Плашенко
613
29 Липня 2022
Казначейство відмовило в реєстрації угоди про розірвання: що робити?
613
29 Липня 2022

Питання передплатника порталу.

  • За угодою сторін розірвано договір про закупівлю та прозвітовано в електронній системі закупівель. При поданні до органу Казначайства для реєстрації угоди про розірвання отримали відмову з вимогою зменшити суму договору про закупівлю, а не розривати його для подальшого зняття зобов’язань. Чи правомірно це і які подальші дії, адже договір про закупівлю закритий і внести будь-які зміни неможливо, а зобов’язання зняти неможливо? Дякую.

Відповідь експерта.

  • Вітаю. Відповідно до абзацу 2 статті 19 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

Перелік документів, які перевіряють органи Казначейства до здійснення оплати за договорами про закупівлю, та перелік випадків, у яких органи Казначейства вживають заходів з недопущення здійснення платежів з рахунку замовника згідно з узятим фінансовим зобов’язанням за договором про закупівлю, визначені частиною 2 статті 7 Закону.

Так, орган Казначейства до здійснення оплати за договором про закупівлю перевіряє наявність договору...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану