Інтерв’ю з представником ДП «Прозорро» щодо роботи з закупівлями в умовах війни

Наталія Шимко
1087
25 Квітня 2022
Інтерв’ю з представником ДП «Прозорро» щодо роботи з закупівлями в умовах війни
1087
25 Квітня 2022

Радник в сфері державних закупівель.

  • Слава Україні! Розуміємо, у період воєнного стану усім гірко, але як працювало та працює ДП «Прозорро» в умовах воєнного стану?

Наталія Шимко.

  • Героям слава! Незважаючи на складні часи, які переживає наша країна, електронна система закупівель Prozorro не зупинялася ні на день та продовжує забезпечувати необхідним функціоналом і замовників, і учасників ринку публічних закупівель. 

Радник в сфері державних закупівель.

  • Дякуємо вам за це. Наступне питання стосується оприлюднення інформації в електронній системі: особи, які НЕ є уповноваженими особами, цікавляться, чи необхідно їм проходити тестування, якщо вартість предмета закупівлі складає понад 50 тис. грн?

Наталія Шимко.

  • В умовах воєнного стану виникають обставини, що впливають на організацію та проведення публічних закупівель, які необхідно враховувати кожному замовнику. Зокрема, своєчасність забезпечення потреб безпеки і оборони або задоволення гуманітарних потреб стають дуже важливими, і довготривалість звичайних процедур закупівель є неприйнятною в таких умовах. Водночас у замовників можуть виникати проблеми з уповноваженими особами: частину з них мобілізували, хтось потрапив під окупацію чи перебуває в зоні бойових дій тощо. Зрозуміло, що в таких умовах проводити публічні закупівлі дуже важко.

Саме тому Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану