Як уникнути ситуації, коли наприкінці року невеличкі закупівлі сумарно перевищать порогові планки? Відповідь — у плануванні

Георгій Яковлєв
1855
23 Жовтня 2023
Як уникнути ситуації, коли наприкінці року невеличкі закупівлі сумарно перевищать порогові планки? Відповідь — у плануванні
1855
23 Жовтня 2023

Як уникнути ситуації, коли наприкінці року невеличкі закупівлі сумарно де-факто перевищать порогові планки? Як побудувати модель планування закупівель у своїй установі? Про це та інші питання планування закупівель — далі.

Про необхідність планування закупівель багато написано та сказано на порталі Радник, наприклад у статті «Комплексно про процес планування». Це обов’язок уповноважених осіб та невіддільна частина циклічного процесу закупівель: потреба — планування — проведення закупівлі — виконання договору.

Але коли ми говоримо про планування, то розуміємо, що легко запланувати закупівлі з відносно великим бюджетом, за яким можна скласти окрему специфікацію. А як справлятися з плануванням, якщо потреба на закупівлю поступає від декількох суб’єктів, з’являється несистемно або кожна окрема потреба є явно менше порогових планок?

При цьому наприкінці року може виявитися, що такі невеличкі закупівлі сумарно де-факто перевищують порогові планки. Як діяти в такому випадку уповноваженій особі, щоб зберегти себе від звинувачень в непроведені необхідних процедур закупівель?

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану