ФОП помер, як розірвати договір?

Редакція
441
7 Червня 2022
ФОП помер, як розірвати договір?
441
7 Червня 2022

Питання передплатника порталу:

  • Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, як можна розірвати договір в односторонньому порядку, якщо ФОП помер, але умовами договору такі обставини не були передбачені?

Відповідь редакції порталу RADNUK.COM.UA:

  • Вітаю! Частиною 1 статті 629 ЦКУ встановлено, що договір є обов’язковим для виконання сторонами. Строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов’язки відповідно до договору згідно з частиною 1 статті 631 ЦКУ. При цьому відповідно до частини 1 статті 651 ЦКУ зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 526 ЦКУ встановлено, що зобов’язання має виконуватися належним чином, зокрема відповідно до умов договору. Водночас частиною 1 статті 525 ЦКУ встановлено, що одностороння відмова від зобов’язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

У свою чергу, відповідно до статті 608 ЦКУ зобов’язання припиняється смертю боржника, якщо воно є нерозривно пов’язаним із його особою і у зв’язку з цим не може бути виконане іншою особою. Зобов’язання припиняється смертю кредитора, якщо воно є нерозривно пов’язаним з особою кредитора.

Звертаємо Вашу увагу на те, що група компаній «Радник» з цього приводу зверталась до Уповноваженого органу. У відповідь Мінекономіки надало роз’яснення:

«Договірні...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану