Дії замовника, коли закупівля не підпадає під дію частини 5 статті 41 Закону, а додаткову угоду завантажити потрібно

Ріта Кучер
714
15 Липня 2022
Дії замовника, коли закупівля не підпадає під дію частини 5 статті 41 Закону, а додаткову угоду завантажити потрібно
714
15 Липня 2022

З огляду на непоодинокі звернення замовників системи Prozorro ми вирішили розповісти, як публікувати додаткові угоди під час роботи із закупівлею без використання електронної системи, враховуючи, що технічна реалізація електронної системи закупівель станом на початок липня 2022 року передбачає необхідність вибрати одну чи декілька підстав внесення змін, які передбачені частиною 5 статті 41 Закону.          

Частиною 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, перелічених у цьому пункті.

Водночас згідно з пунктом 6 частини 1 статті 1 Закону договір про закупівлю — це господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару. Як бачимо, у цій нормі не йдеться про звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи. 

Тобто якщо замовником було укладено договір до 50 тис. грн або за виключеннями, які передбачені в Законі (частини 5, 6, 7 статті 3 Закону), або договір укладено за Постановою № 169, то в такому випадку частина 5 статті 41 Закону в частині зміни істотних умов договору не застосовується до таких договорів.

Це...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану