Дев’ять перспективних можливостей для учасників / бізнесу під час війни

Крістіна Бєлякова
464
20 Липня 2022
Дев’ять перспективних можливостей для учасників / бізнесу під час війни
464
20 Липня 2022

Почну з того, що війни не потрібно боятися, потрібно боятися того, що ви не скористалися можливостями, щоб допомогти побороти війну та стати переможцями. Тому саме в цій статті поговоримо про нові можливості для учасників закупівель та представників бізнесу.

Можливість 1 — PROZORRO

Prozorro.gov.ua онлайн-платформа, де державні та комунальні замовники оголошують публічні закупівлі (так звані тендери) через майданчики на закупівлю різних товарів, робіт і послуг, а представники бізнесу змагаються в таких закупівлях за можливість поставити товар / виконати роботи чи надати певні послуги. 

Але так сталося, що на початку війни Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 169 від 28.02.2022 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі — Постанова № 169), за якою більшість замовників під час воєнного стану почали укладати прямі договори і припинили оголошувати публічні закупівлі відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Але якщо спостерігати за показниками оголошених закупівель на початку війни і зараз (якщо взяти літній період), то кількість оголошених закупівель на Prozorro збільшується. На 14.06.2022 активних закупівель у Prozorro, за якими учасники можуть подавати пропозиції, — 3 465 (див. Рис. 1).

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану