Дефолтний статус постачальника електричної енергії: де перевірити?

Редакція
466
31 Травня 2022
Дефолтний статус постачальника електричної енергії: де перевірити?
466
31 Травня 2022

06.05.2022 набув чинності наказ Міністерства енергетики України № 148 від 13.04.2022, яким затверджено Положення про особливості постачання електричної енергії споживачам та розрахунків між учасниками роздрібного ринку електричної енергії у період дії в Україні воєнного стану (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.04.2022 за № 441/37777) (далі — наказ № 148).

Так, за поданням оператора системи встановлюється статус «Переддефолтний» та «Дефолтний» для електропостачальників (крім ПУП та/або ПОН), але у випадку несплати послуг оператора системи, наданих у період дії воєнного стану, до 15 числа місяця наступного за розрахунковим, з урахуванням постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 25.02.2022 № 332 «Про забезпечення стабільного функціонування ринку електричної енергії, у тому числі фінансового стану учасників ринку електричної енергії, під час особливого періоду» (із змінами).

Відповідно до розділу І Правил ринку, у разі тривалості статусу «Переддефолтний» більше двох робочих днів учасник ринку набуває статусу «Дефолтний».

На період існування статусу «Дефолтний» адміністратор рахунків вживає до такого учасника ринку електричної енергії такі заходи:

  1. надсилає учаснику ринку та Регулятору повідомлення про набуття учасником ринку статусу «Дефолтний»;
  2. публікує на офіційному вебсайті адміністратора рахунків повідомлення про набуття учасником ринку статусу «Дефолтний» із зазначенням дати набуття такого статусу;
  3. зупиняє майбутні та скасовує діючі реєстрації ДД щодо...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану