Чи зазначати в умовах договору, укладеного відповідно до Постанови № 169, інформацію про цю Постанову?

Олег Підгірський
1374
26 Квітня 2022
Чи зазначати в умовах договору, укладеного відповідно до Постанови № 169, інформацію про цю Постанову?
1374
26 Квітня 2022

Як ми вже знаємо, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі — Постанова № 169) оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених законами України «Про публічні закупівлі» (від 25.12.2015 № 922-VIII) (далі — Закон № 922) та «Про оборонні закупівлі» (від 17.07.2020 № 808-IX), тобто шляхом укладання прямого договору. Проте чи повинен такий договір містити інформацію, що він укладений відповідно до Постанови № 169?

Розглянемо це питання з огляду на таке:

Що таке договір (господарський договір) та який його зміст?

Відповідно до частини 1 статті 626 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов’язків.

Зважаючи на норму статті 179 Господарського кодексу України (далі — ГКУ), можна виокремити визначення господарського договору, зокрема, як зафіксовані в спеціальному правовому документі на підставі угоди майново-організаційні зобов’язання учасників господарських відносин (сторін), спрямовані на обслуговування (забезпечення) їх господарської діяльності (господарських потреб) з врахуванням загальногосподарських (публічних) інтересів.

Згідно...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану