Чи «сумуються» закупівлі за Законом про закупівлі та Постановою № 169?

Наталія Заєць
2488
19 Липня 2022
Чи «сумуються» закупівлі за Законом про закупівлі та Постановою № 169?
2488
19 Липня 2022

Закупівлі за Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі — Постанова № 169) не додаються («сумуються»).

Закупівлі за Законом

Закон передбачає планування закупівель, що визначено у статті 4 Закону. Планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель (далі — річний план).

Тобто йдеться про річне планування із можливістю його коригування протягом року.

Закупівлі за Постановою № 169

Постанова № 169 визначає порядок здійснення закупівель в умовах воєнного стану.

Закон України «Про правовий режим воєнного стану» встановлює, що воєнний стан — це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану