Чи можна застосовувати норми Закону про закупівлі в період воєнного стану після останніх урядових змін до постанови 169?

Ганна Довгая
2528
30 Червня 2022
Чи можна застосовувати норми Закону про закупівлі в період воєнного стану після останніх урядових змін до постанови 169?
2528
30 Червня 2022

Питання передплатника порталу RADNUK.COM.UA

  • Доброго дня! Нещодавно, 29.06.2022, набула чинності постанова Кабміну від 24.06.2022 № 723 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2020 р. № 822 і від 28 лютого 2022 р. № 169» (далі — постанова 723). То тепер за Законом про закупівлі не працюємо? Усі закупівлі — за постановою? 

Відповідь експерта

  • Вітаю! Відповідно до статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Виходячи з теорії права, в Україні діє ієрархія нормативно-правових актів, кожен з яких має свою величину юридичної сили. Так, Основний закон держави, який має найвищу юридичну силу, — Конституція України, нижче — міжнародні договори, ратифіковані Україною, ще нижче — закони України, і ще нижче — підзаконні нормативно-правові акти, такі як постанови Кабінету Міністрів України.

Тож які б зміни не вносились до Постанови Кабміну «Про деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28 лютого 2022 р. № 169, однак Закон про закупівлі станом на дату публікації цієї статті не втратив чинності. Тому на замовників, які ухвалили рішення користуватись у період воєнного стану усіма вимогами Закону, постанова 723 не впливає.

Підставою для втрати чинності законом у цілому або його окремими положеннями є,...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану