Чи можна зараз (у період воєнного стану) отримати довідку ТПП? Як зараз обґрунтовувати підвищення ціни на пальне?

Редакція
908
23 Квітня 2022
Чи можна зараз (у період воєнного стану) отримати довідку ТПП? Як зараз обґрунтовувати підвищення ціни на пальне?
908
23 Квітня 2022

Питання передплатника порталу.

  • Доброго дня. Скажіть, будь ласка, у мене був проведений тендер на пальне (бензин, дизель) і укладений договір про закупівлю. Як зараз обґрунтовувати підвищення ціни на пальне, чи видаються довідки з Торгово-промислової палати?

Відповідь редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель».

  • Добридень. По укладеному договору про закупівлю сторони зобов’язуються виконувати його у порядку та на умовах, що зафіксовані в такому договорі про закупівлю, у тому числі враховуючи частину 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Тобто обґрунтовувати підвищення ціни на пальне потрібно у спосіб, що прописаний у договорі про закупівлю, та відповідно до Закону.

Якщо використовувати пункт 2 частини 5 статті 41 Закону, врахуйте, що:

  1. кожна додаткова угода про збільшення ціни за одиницю товару є черговою стартовою точкою для обрахунку строків на внесення наступних змін;
  2. збільшення ціни за одиницю товару можливе до 10 %, тобто максимально ціну за одиницю товару можна підняти на 9,99 %;
  3. підняття ціни за одиницю товару має бути пропорційне коливанню ціни такого товару на ринку. Пропорційність у цьому випадку означає: на скільки відсотків відбулося коливання на ринку — на стільки ж можна і підняти ціну за одиницю товару, але до 10 відсотків. Наприклад, коливання ціни, підтверджене довідкою з Торгово-промислової палати, складає 4 %, отже, звернутися до замовника з пропозицією підняти ціну за одиницю товару можемо тільки на 4 %.

Якщо у вас залишились питання щодо підняття ціни до 10 %, відповідь обов’язково знайдете в електронній книзі «Збільшення ціни до 10 % у закупівлях».

Також пам’ятайте, що підняття ціни по вже укладеному договору про закупівлю / договору — це ваш вибір, а не обов’язок. У разі потреби користуйтесь прикладом листа-відмови від підняття ціни.

Щодо роботи Торгово-промислової палати в умовах воєнного стану

Найпопулярнішим органам, що засвідчує факт коливання ціни товару на ринку, є саме Торгово-промислова палата, територіальні органи якої є фактично у кожній області України. Перед тим як перейти до розгляду їх режиму роботи, саме в статті «Як підтвердити коливання цін на ринку товару?» ви можете дізнатись, який ще орган може підтвердити коливання цін.

Торгово-промислова палата України та її територіальні органи працюють. Більшість віддалено, але послуги надаються в штатному режимі. Для цього на офіційному вебсайті необхідного вам територіального відділення ТПП можна знайти контактні дані для подальшого зв’язку та комунікації:

Нагадаємо, що Торгово-промислова палата повідомила, де можна отримати сертифікат походження товару. Також надаємо контактні телефони для звернень щодо цього за посиланням.

Додатково на порталі RADNUK.COM.UA ми підготували:

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану