Чи можна використовувати Закон про закупівлі та Постанову № 169 одночасно?

Редакція
2583
26 Квітня 2022
Чи можна використовувати Закон про закупівлі та Постанову № 169 одночасно?
2583
26 Квітня 2022

Питання передплатника порталу.

  • Слава Україні! Підкажіть, будь ласка, чи може замовник розмежувати закупівлі до 50 тис. та більше і проводити закупівлі до 50 тис. керуючись Законом «Про публічні закупівлі», а при закупівлях на суму більше 50 тис. керуватися Постановою (оскільки для цього є об’єктивні обставини — не працюють реєстри для проведення відкритих торгів).

Відповідь редакції порталу RADNUK.COM.UA.

  • Героям слава! Вітаємо та бажаємо всім мирного неба! Станом на дату надання цієї відповіді Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) є чинним. Якщо замовник під час воєнного стану вирішив здійснювати закупівлі відповідно до Закону, він проводить закупівлі керуючись нормами Закону.

Водночас проведення процедур закупівель згідно з Законом під час воєнного стану має ряд складнощів, у тому числі відсутність можливості перевірити учасників / переможців у відкритих реєстрах, зокрема через наказ Міністерства юстиції України № 1462/5 від 13.04.2022 «Про зупинення оприлюднення інформації у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України», яким зупинено на час дії воєнного стану оприлюднення інформації у формі відкритих даних, розпорядником якої є Міністерство юстиції України, визначеної розділом II Переліку інформації, що підлягає оприлюдненню у формі відкритих даних.

Водночас поступово все починає працювати.Так, з18.04.2022 запрацювала інформаційно-аналітична система «Облік відомостей про притягнення особи до кримінальної...

Створіть аккаунт, щоб читати цю статтю

У вас вже є аккаунт?

Увійти
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану