Чи можна проводити закупівлі згідно Закону в умовах воєнного стану?

Редакція
4153
17 Березня 2022
Чи можна проводити закупівлі згідно Закону в умовах воєнного стану?
4153
17 Березня 2022

Чимало замовників цікавляться питанням: чи можна проводити відкриті торги, спрощені закупівлі, переговорні процедури, тобто застосовувати норми Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) під час воєнного стану? Тож у цьому матеріалі надамо відповідь на це запитання.

Чи забороняє Постанова № 169 застосовувати Закон?

Чіткої заборони Постанова Кабміну від 28.02.2022 № 169 (далі – Постанова № 169) не містить, адже відсутнє формулювання типу: «під час дії воєнного стану в Україні замовникам забороняється застосовувати норми Закону». З чого можна було б зробити висновок, що Постанова № 169 не забороняє застосування норм Закону.

Але підпункт 1 пункту 1 Постанови № 169 визначає, що в умовах воєнного стану оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених Законом та Законом України «Про оборонні закупівлі».

Оскільки вищезазначене формулювання не має рекомендаційного характеру, адже не містить слова «може», можемо дійти висновку, що Постанова № 169 виключає застосування норм Закону, крім закупівель до 50 тис. грн. Щодо цього більше читайте у статті «Про закупівлі до 50 тис. грн, які не увійшли до Постанови № 169».

А що каже Закон?

На сьогодні Закон не регулює закупівлі в умовах воєнного стану, крім абзацу 6 пункту 3 частини 2 статті...

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану