Чи є комунальне некомерційне підприємство (перинатальний центр) об’єктом критичної інфраструктури?

Катерина Плашенко
3023
11 Липня 2022
Чи є комунальне некомерційне підприємство (перинатальний центр) об’єктом критичної інфраструктури?
3023
11 Липня 2022

Питання передплатника порталу

  • Ми, комунальне некомерційне підприємство (перинатальний центр), є лікарняним закладом охорони здоров’я жінок та дітей. Підкажіть, будь ласка: 1) чи належить КНП (перинатальний центр) до об’єктів критичної інфраструктури? 2) чи можемо ми при укладанні договору від 50 тис. грн здійснювати закупівлю без застосування спрощеної закупівлі та / або електронного каталогу відповідно пункту 11 переліку виключень Постанови № 723 від 24.06.2022?

Відповідь експерта

Правові та організаційні засади створення та функціонування національної системи захисту критичної інфраструктури є складовою законодавства у сфері національної безпеки та регулюються Законом України «Про критичну інфраструктуру» № 1882-IX від 16.11.2021. Згідно з пунктом 13 частини 1 цього Закону об’єкти критичної інфраструктури — це об’єкти інфраструктури, системи, їх частини та їх сукупність, які є важливими для економіки, національної безпеки та оборони, порушення функціонування яких може завдати шкоди життєво важливим національним інтересам. Статтею 11 цього Закону передбачено, що для цілей узгодження дій суб’єктів національної системи захисту критичної інфраструктури формується Реєстр об’єктів критичної інфраструктури (далі — Реєстр). При цьому постановою Кабміну № 1109 від 09.10.2020 затверджено: порядок віднесення об’єктів до об’єктів критичної інфраструктури; перелік секторів (підсекторів), основних послуг критичної інфраструктури держави; методику категоризації об’єктів критичної інфраструктури.

Щоб ідентифікувати, чи є замовник об’єктом критичної інфраструктури, достатньо подивитися у відповідний національний чи секторальний перелік об’єктів критичної інфраструктури, водночас частина інформації щодо критичної інфраструктури стала закритою через воєнний стан.

Радимо отримувати інформацію щодо віднесення того чи іншого об’єкта до об’єктів критичної інфраструктури через письмовий запит до відповідного Уповноваженого органу.

Якщо ви як замовник є об’єктом критичної інфраструктури, то за умови використання Постанови № 169 під час закупівлі товарів, робіт та послуг ви зможете здійснювати закупівлю без застосування порядку проведення спрощених закупівель та / або електронного каталогу, тобто без використання електронної системи шляхом укладання прямих договорів.

Детально про об’єкти критичної інфраструктури читайте на порталі RADNUK.COM.UA у матеріалі «Об’єкти критичної інфраструктури: як визначити?».

За нагоди використовуйте приклад додаткової угоди про внесення змін до договору, укладеного за Постановою № 169.

До речі, на порталі RADNUK.COM.UA ми розробили велику кількість зразків документів, зокрема для закупівель під час воєнного стану. Дивіться, як їх знайти:

Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі  «Воєнний стан».

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО