Вимога замовника про надання 25 гарантійних листів та приклад скарги для учасника

Катерина Плашенко
1383
13 Червня 2022
Вимога замовника про надання 25 гарантійних листів та приклад скарги для учасника
1383
13 Червня 2022

Припустимо, ви взяли участь у відкритих торгах з публікацією англійською мовою, а замовник допустив до аукціону учасника, у якого наявні помилки та невідповідності. Як правильно скласти скаргу на рішення, дії чи бездіяльність замовника, які відбулися після оцінки тендерних пропозицій учасників? У цій статті запропонуємо зразок такої скарги. Нагадаємо, що порядок оскарження процедур закупівель визначений статтею 18 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Звертаємо вашу увагу, що наведений приклад скарги розроблений на основі скарги, яку Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) задовольнила, а АМКУ у звіті за минулий рік наголошував, зокрема, на цьому рішенні.

З прикладами скарг на дискримінаційні вимоги замовника, а саме на вимогу щодо підтвердження досвіду виконання аналогічного(их) договору(ів), вимогу тендерної документації щодо місцезнаходження та реєстрації учасника в певному місті (регіоні тощо) та вимогу щодо відгуку, ознайомтеся у матеріалах «Зразок скарги, яку обов’язково задовольнить АМКУ», «Приклад скарги на вимогу замовника щодо місцезнаходження, реєстрації учасника в певному місті (регіоні тощо) та надання висновку ТПП» та «Приклад скарги на дискримінаційну вимогу замовника щодо надання відгуку замовнику».

Оскарження неправомірного допущення замовником учасника до аукціону

Процедура закупівлі: відкриті торги з публікацією англійською мовою відповідно до оголошення UA-2021-02-02-017075-a:

Замовником були встановлені вимоги у тендерній документації щодо наявності приблизно 25 різних гарантійних листів від учасників різного змісту (наприклад, погодження із синтаксисом тексту тендерної документації, гарантія розуміння можливості замовником відхилити тендерні пропозиції учасника тощо).

Скаржник оскаржував відсутність у складі тендерної пропозиції допущеного учасника ТОВ «Х» таких листів.

Колегія встановила відсутність зазначених документів у складі тендерної пропозиції зазначеного учасника та зобов’язала замовника скасувати рішення про допущення до аукціону ТОВ «Х».

Проаналізувавши зазначену процедуру закупівлі, вимоги тендерної документації, пояснення, викладені скаржником, та рішення Колегії, пропонуємо до вашої уваги приклад скарги на неправомірне допущення  учасника до аукціону.

Сподіваємось, що  такий приклад скарги  стане вам у пригоді та допоможе відстояти своє право на перемогу.

Читайте на порталі RADNUK.COM.UA про діяльність АМКУ під час воєнного стану у матеріалі «Особливості діяльності АМКУ під час воєнного стану: інтерв’ю з державною уповноваженою Ольгою Нечитайло».

У разі потреби завантажте з порталу RADNUK.COM.UA:

Учасникам

Матеріали для початківців та професіоналів, які беруть участь у публічних (державних) закупівлях

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО