Відхилення учасника через невідповідність забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції умовам замовника

Олег Підгірський
984
29 Липня 2021
Відхилення учасника через невідповідність забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції умовам замовника
984
29 Липня 2021

Замовник встановив вимоги до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції. Які помилки в забезпеченні можуть призвести до відхилення пропозиції учасника? Розглянемо це питання на практиці згідно з рішеннями АМКУ.

Відповідно до абзаців 1 і 2 частини 1 статті 25 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) замовник має право зазначити в оголошенні про проведення конкурентної закупівлі та в тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції.

У разі якщо замовник вимагає надання забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції, у тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі повинні бути зазначені умови його надання, зокрема розмір, строк дії та застереження щодо випадків, коли забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції не повертається учаснику. У такому разі учасник під час подання тендерної пропозиції / пропозиції одночасно надає забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції.

За допомогою такого забезпечення замовник, так би мовити, уберігає себе від недобросовісних дій учасника, вчинення яких призводить до неповернення суми забезпечення. Такі дії виражаються у формі неповернення забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції за таких випадків:

  • відкликання тендерної пропозиції / пропозиції учасником після закінчення строку її подання, але до того, як сплив строк, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними;
  • непідписання договору про закупівлю учасником, який...
Учасникам

Матеріали для початківців та професіоналів, які беруть участь у публічних (державних) закупівлях