Порушення принципу добросовісної конкуренції під час участі в торгах: синхронність дій та спільні електронні інструменти

Тетяна Руденко
1412
17 Січня 2020
СПЕЦВИПУСК
Порушення принципу добросовісної конкуренції під час участі в торгах: синхронність дій та спільні електронні інструменти
1412
17 Січня 2020

Здійснюючи моніторинг закупівель у регіонах, бачу багато помилок, які роблять замовники: порушують порядок оприлюднення інформації про закупівлі, включають дискримінаційні вимоги до документації, обирають переможців з невідповідними власним вимогам пропозиціями тощо.

Водночас припускаються порушень й учасники процедур закупівель, зокрема узгоджують свою поведінку з іншим учасником-конкурентом у торгах. Таке порушення призводить до заборони три роки брати участь у закупівлях.

Картельні домовленості під час участі в державних закупівлях — це одне з основних порушень, які розслідують органи Антимонопольного комітету України. Серед загальної кількості антиконкурентних узгоджених дій змови під час участі в процедурах закупівель становлять 90–95 %.І це не дивно, адже усунення конкуренції між учасниками процедур закупівель прямо впливає на ціну, за якою державні замовники придбаватимуть товар, послугу, роботи.

Поняття «економічна конкуренція»

Поняття «економічна конкуренція (конкуренція)» відповідно до Закону України «Про захист економічної конкуренції» — це змагання між суб`єктами господарювання для здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб`єктами господарювання, унаслідок чого споживачі, суб`єкти господарювання мають можливість вибирати між кількома продавцями, покупцями, а окремий суб`єкт господарювання не може визначати умови обороту товарів на ринку.

Суб’єкти господарювання, які беруть участь у закупівлях, є конкурентами, тож повинні змагатися між собою для здобуття завдяки власним досягненням переваг у цій сфері та не вчиняти будь-яких дій, які можуть...

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.