Підводне каміння участі в публічних закупівлях нерезидента: форма участі та мова подання документів

Наталія Заєць
362
17 Червня 2021
Підводне каміння участі в публічних закупівлях нерезидента: форма участі та мова подання документів
362
17 Червня 2021

Участь у публічних закупівлях — складний процес навіть для учасників, що є резидентами України та які ознайомлені з її законодавством, тож для нерезидентів цей процес ще складніший. Адже, приймаючи рішення брати участь у закупівлях в Україні, вони мають ознайомитися не тільки з вимогами тендерної документації та порядком подання тендерних пропозицій в електронній системі закупівель, а й із великою кількістю супутнього законодавства.

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачає, що учасники (резиденти та нерезиденти) усіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель / спрощених закупівлях на рівних умовах.

Ба більше, Закон також має на меті адаптувати законодавство України до «спільного доробку» Європейськогого Союзу (acquis communautaire) (прим. ред.: acquis communautaire у перекладі – «надбання» або «доробок Співтовариств». Під acquis communautaire розуміють сукупність актів законодавства, політичних документів та практики їх застосування, що у кожний даний момент існують у Європейському Союзі) на виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. Тому учасники-нерезиденти не просто можуть брати участь у закупівлях в Україні, а й розраховувати на забезпечення українськими замовниками добросовісної конкуренції серед вітчизняних та іноземних учасників.

Саме для реалізації цієї мети...

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.