Документи учасника видані раніше дати оголошення закупівлі: правильно чи ні

Володимир Маркович
869
14 Січня 2022
Документи учасника видані раніше дати оголошення закупівлі: правильно чи ні
869
14 Січня 2022

Стаття 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначає відомості, які має містити тендерна документація. Учасники, в свою чергу, на підставі тендерної документації складають тендерні пропозиції для участі в закупівлі. Крім того, частина 2 статті 22 Закону визначає, що тендерна документація повинна містити інструкцію з підготовки тендерних пропозицій.

Відповідно до пункту 32 частини 1 статті 1 Закону тендерна пропозиція — пропозиція щодо предмета закупівлі або його частини (лота), яку учасник процедури закупівлі подає замовнику відповідно до вимог тендерної документації.

Зокрема, у тендерній пропозиції містяться документи, які подає учасник замовнику для участі в закупівлі і які повинні відповідати тендерній документації. Вимоги до таких документів зазначаються в тендерній документації. При цьому попри наявність таких визначених вимог виникає чимало спірних питань щодо подання документів у складі тендерної пропозиції.

Одним із таких питань є, наприклад: чи можуть документи, які подає учасник закупівлі в складі тендерної пропозиції, бути датовані раніше дати оприлюднення оголошення про проведення процедури закупівлі?

Відповідаючи на нього, слід насамперед орієнтуватися на приписи тендерної документації. Так, якщо тендерна документація не містить окремих вимог щодо датування документів тендерної пропозиції, то учасники в складі тендерної пропозиції можуть подавати документи, які були підготовлені ним раніше для інших закупівель, і надання...

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.