20 % від очікуваної вартості тендеру: коли можна застосувати?

Наталія Заєць
992
4 Серпня 2021
20 % від очікуваної вартості тендеру: коли можна застосувати?
992
4 Серпня 2021

Замовник спланував закупівлю з огляду на річну потребу й оголосив конкурентну процедуру закупівлі. Якщо процедура закупівлі важлива для безперебійної діяльності замовника, то строки на її здійснення досить обмежені. Звісно, замовник поспішає і сподівається, що перешкод у процедурі закупівлі не виникне, що дозволить завершити її вчасно. Але що роботи, коли проведення процедури закупівлі затягується? Відповідаємо поетапно.

Причиною затягування строків закупівлі можуть бути скарги учасників. Вони можуть бути в період подання тендерних пропозицій і стосуватися вимог тендерної документації, а можуть бути після розкриття тендерних пропозицій і стосуватися дій чи бездіяльності замовника, що порушують права учасників.

У першому випадку замовник наділений правом швидко зреагувати як на скарги, так і на звернення, і внести зміни до тендерної документації. Оскільки цим правом він може скористатися на будь-якому етапі до кінцевого періоду подання тендерних пропозицій, Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) не містить норм, які б вирішували питання із забезпеченням потреби у закупівлі замовника на цьому етапі. Замовник сам має планувати закупівлю таким чином, щоб орієнтуватися, коли зможе відбутися постачання товару / надання послуг / виконання робіт за її результатами, тобто розраховувати строки подання тендерних пропозицій і передбачати можливість затягування цих строків через оскарження умов тендерної документації.

У цьому періоді...

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.