Учасник надав не всі сторінки копії паспорту директора, як вимагалося умовами ТД. Суттєво? Позиція суду

Катерина Плашенко
1735
24 Березня 2021
Учасник надав не всі сторінки копії паспорту директора, як вимагалося умовами ТД. Суттєво? Позиція суду
1735
24 Березня 2021

Учасник переможець тендеру в складі тендерної пропозиції надав копію паспорту директора, але не всі сторінки, як вимагалося умовами тендерної документації. Проте паспортні дані директора містилися в інших документах учасника.

Держаудитслужба вважає, що за таких обставин замовник повинен був відхилити тендерну пропозицію переможця.

Замовник розцінив таку невідповідність як формальну (несуттєву) помилку та як таку, що не призводить до відхилення тендерних пропозицій.

На чию сторону стане суд? Давайте розбиратися.

Рокитнянський районний суд Київської області, справа № 375/187/21, постанова від 15.03.2021

Обставини справи

Замовник, підпорядкований Міністерству оборони України, керуючись Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон),  провів відкриті торги  з публікацією англійською мовою ( UA-2020-09-10-006148-c) та визнав  учасника, який запропонував найбільш економічно-вигідну ціну – ТОВ «В» – переможцем торгів. Управління перевірок закупівель Департаменту фінансового контролю у сфері закупівель Державної аудиторської служби України  (далі – Держаудитслужба) виявлено порушення законодавства про закупівлі. Зокрема, не відхилення тендерної пропозиції ТОВ «В», яка підлягала відхиленню. Замовник, вважає таку невідповідність несуттєвою, на його думку, підстава для відхилення відсутня.

Вимога тендерної документації

Відповідно до додатку 4 тендерної документації учасники торгів серед іншого мають надати: оригінал (або завірену копію) довідки з ЄДРПОУ або відомостей з реєстру ЄДРПОУ (для юридичних осіб); оригінал (дублікат) довідки про присвоєння ідентифікаційного коду (для фізичної особи від учасника, уповноваженої на підписання договору про закупівлю (тендерної пропозиції) у тому числі фізичної особи-підприємця) або нотаріально завірену копію реєстраційного номеру облікової картки платника податків, засвідчена учасником; копія паспорта (для фізичної (посадової) особи від учасника, уповноваженої на підписання договору (тендерної пропозиції), у тому числі фізичних осіб – підприємців) (стор.1-2, стор.3-6 за наявності записів) (паспорт на момент розкриття пропозиції повинен бути дійсним).

Позиція замовника

Секретар тендерного комітету замовника, повідомив що в тендерній пропозиції надано скановану копію 3 сторінки паспорта директора ТОВ «В», а інформація, зазначена на 1-2 сторінках паспорту,  та, що є незмінною, а саме інформація про дату видачі паспорту та орган, який його видав, міститься у інших документах, зокрема у протоколі загальних зборів учасників ТОВ «В». Надана третя сторінка паспорта містила інформацію, яка доводила саме дійсність паспорта на момент розкриття тендерних пропозиції, зокрема інформацію про час вклеювання фото після досягнення особою 45-річного віку.

Відсутність окремих сторінок паспорту було розцінено як формальну (несуттєву) помилку, допущення якої учасниками не призводить до відхилення тендерних пропозицій, оскільки учасником торгів була юридична особа, а директор ТОВ «В» виступав як її представник, а не самостійний учасник торгів. Замовник вважає, що  не порушив законодавства у сфері публічних закупівель

Позиція Держаудитслужби

Держаудитслужба вважає, що наявне порушення законодавства про публічні закупівлі, а саме  голова тендерного комітету замовника не відхилив  тендерну пропозицію, яка підлягала відхиленню відповідно до Закону.

ТОВ «В» зазначив у тендерній пропозиції недостовірну інформацію, що є суттєвою при визначенні результатів процедури закупівлі, яку замовником виявлено згідно з частиною 15 статті 29 Закону, не вжив заходів щодо відхилення тендерної пропозиції.

Позиція суду

Згідно з вимогами пункту 1 частини 1 статті 247 КУпАП, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у випадку встановлення відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Цього разу суд не побачив в діях замовника порушень, а провадження у справі про адміністративне правопорушення  щодо секретаря тендерного комітету підлягає закриттю у випадку встановлення відсутності події і складу адміністративного правопорушення секретаря тендерного комітету.

Коментар редакції

В даному випадку, позиція суду не є однозначною. Суд став на сторону замовника через некоректне складання протоколу  Держаудитслужбою. Знову, відзначаємо, що головне правило публічних закупівель це повна відповідність тендерної  пропозиції  умовам тендерної документації.  Закликаємо  учасників, готувати тендерну пропозицію відповідально, ретельно та у повній відповідності до вимог тендерної документації замовника. Адже, рішення суду суперечливі та неоднозначні. Краще підготувати тендерну пропозицію без помилок та не доводити до перевірок Держаудитслужби та суду.

Судова практика для учасників

Коротко про головні судові рішення щодо актуальних питань сфери публічних закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО