Щодо застосування процедури закупівлі в одного учасника

Редакція
1409
27 Квітня 2015
Щодо застосування процедури закупівлі в одного учасника
1409
27 Квітня 2015
 Рішення № 1211-р/пк-ск від 09.11.2012 

Вимога замовника

В обґрунтуванні застосування процедури закупівлі в одного учасника замовник зазначив: «Умови застосування процедури закупівлі в одного учасника: згідно з пунктом 3 частини другої статті 39 Закону. Причини та обставини, якими керувався замовник під час обрання процедури закупівлі в одного учасника: у зв’язку з тим, що Антимонопольним комітетом України (рішення від 26.06.2012 № 608-р/пк-ск, 01.10.2012 № 1039-р/пк-ск) було двічі відмінено процедуру закупівлі та беручи до уваги наближення опалювального сезону та відсутність на балансі шкіл достатньої кількості вугілля, що призведе до зриву опалювального сезону».

Предмет оскарження

Учасник вважає, що замовник обрав підставу для проведення неконкурентної процедури закупівлі неправомірно та розпочав таку процедуру з порушенням вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель».

Висновок колегії

АМКУ зазначає, що абзацом п’ятнадцятим частини першої статті 39 Закону визначено, що оприлюднення інформації про застосування процедури закупівлі в одного учасника не вважається запрошенням до участі в процедурі закупівлі для невизначеного кола осіб. Орган оскарження розглядає скаргу та приймає рішення в межах отриманої за скаргою інформації, виходячи з положень абзацу двадцять п’ятого частини четвертої статті 18 Закону. Наведені вище обставини свідчать про відсутність підстав для задоволення скарги.


Коментар від редакції:

Незважаючи на те, що в даному рішенні описано оскарження процедури закупівлі в одного учасника, таке рішення є актуальним і стосовно переговорної процедури закупівлі, яка фактично є аналогічною. На сьогодні на веб-порталі оприлюднено численні рішення про відмову в задоволенні скарги у зв’язку з тим, що учасник не довів факту порушення його прав. У разі якщо документація підготовлена з порушенням вимог до форми або неправильно визначено предмет закупівлі тощо, то відповідальність за такі дії покладається на Уповноважену особу учасника та не впливає на права учасника.

Судова практика для учасників

Коротко про головні судові рішення щодо актуальних питань сфери публічних закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО