Щодо надання учасником у складі пропозиції конкурсних торгів копії витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців

Редакція
2089
24 Квітня 2015
Щодо надання учасником у складі пропозиції конкурсних торгів копії витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
2089
24 Квітня 2015
  Рішення № 1145-р/пк-ск від 23.10.2012 

Вимога замовника

Відповідно до пункту 2.1.2 додатка 2 документації конкурсних торгів однією з умов є надання учасником у складі пропозиції конкурсних торгів копії витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. За словами замовника, зазначеного документа в пропозиції конкурсних торгів скаржника не було надано.

Предмет оскарження

Скаржник повідомляє, що він дійсно не надав копію витягу. Проте, за словами скаржника, «замість витягу надана виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, довідка з ЄДРПОУ, свідоцтво про державну реєстрацію. Ці два документи у сукупності з іншими документами, що подані у складі пропозиції конкурсних торгів, — повністю дублюють зміст витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осібпідприємців, який вимагався».

Висновок колегії

У складі копії пропозиції конкурсних торгів скаржника надано копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, однак копія витягу із зазначеного реєстру відсутня. Таким чином, пропозиція конкурсних торгів скаржника не відповідала вимогам пункту 2.1.2 додатка 2 документації конкурсних торгів та була правомірно відхилена замовником.


Коментар від редакції:

Отже, якщо замовник формує вимогу в документації про надання певного документа, то учасник має неухильно дотримуватися такої вимоги або звертатися до замовника з обґрунтованою вимогою про внесення змін до документації. Надання альтернативного документа, навіть з необхідною інформацією, не може вважатися замовником належним виконанням умов документації, а тому замовник зобов’язаний відхилити пропозицію такого учасника.

Судова практика для учасників

Коротко про головні судові рішення щодо актуальних питань сфери публічних закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО