Підтвердив матеріально-технічну базу, а технологію — ні!!! Відхиляють чи ні? Позиція суду

Катерина Плашенко
637
19 Березня 2021
Підтвердив матеріально-технічну базу, а технологію — ні!!! Відхиляють чи ні? Позиція суду
637
19 Березня 2021
Городнянський районний суд Чернігівської області, справа № 732/67/21, постанова від 01.03.2021

Чинною редакцією Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачений такий кваліфікаційний критерій, як наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій (пункт 1 частини 2 статті 16 Закону). Чимало запитань викликає поняття «технології» як з боку замовників (на кшталт, що ж необхідно вимагати від учасника), так і з боку учасників (наприклад чи необхідно підтверджувати, якщо замовником не встановлено окремих вимог у тендерній документації). Розглянемо на практиці, як трактують це незвідане визначення замовник, Держаудитслужба та суд.

Обставини справи

Держаудитслужбою виявлено порушення в закупівлі № UA-2020-07-10-008265-c, проведеної згідно з Законом: замовник не відхилив тендерну пропозицію учасника ТОВ «П», яка підлягала відхиленню. За результатами моніторингу Держаудитслужба дійшла висновку, що дії особи, уповноваженої складати протокол, мають бути кваліфіковані за частиною 3 статті 16414 КУпАП (накладання штрафу на службових (посадових) уповноважених осіб замовника у розмірі 1 500-3 000 НМД (25 500 – 510 00 грн.)). Уповноважена особа замовника не погодилася з результатом моніторингу Держаудитслужби та звернулася...

Судова практика для учасників

Коротко про головні судові рішення щодо актуальних питань сфери публічних закупівель