Коли оплата за подання скарги в АМКУ не повертається: аналіз практики

Ірина Трофіменко
611
19 Січня 2022
Коли оплата за подання скарги в АМКУ не повертається: аналіз практики
611
19 Січня 2022

Після 19.04.2020, завдяки введенню в дію Закону України «Про внесення змін до Закону України ‟Про публічні закупівлі” та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель» окрім інших змін у сфері публічних закупівель було введено можливість повертати скаржнику оплату за подання скарги до Антимонопольного комітету України (далі — АМКУ). З моменту введення на законодавчому рівні такої корисної можливості минуло більше ніж півтора року. За цей час вже склалася певна практика такого повернення. Мета цієї статті — дослідити ситуації, коли ж оплата за подання скарги не повертається, та з якими нюансами скаржник може зустрітися на цьому етапі.

За загальним правилом…

Нагадаю, що точні розміри та порядок повернення плати встановлює постанова Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 292 «Про встановлення розміру плати за подання скарги та затвердження Порядку здійснення плати за подання скарги до органу оскарження через електронну систему закупівель та її повернення суб’єкту оскарження» (далі — Постанова КМУ № 292).

Цим актом плату встановлено в двох базових розмірах: 0,3 відсотка очікуваної вартості предмета закупівлі або його частини (лота) (але не менш як 2 тис. гривень та не більш як 85 тис. гривень), або 0,6 відсотка очікуваної вартості предмета закупівлі або його частини (лота) (але не менш...

Судова практика для учасників

Коротко про головні судові рішення щодо актуальних питань сфери публічних закупівель