Договір оренди транспортного засобу укладений за участю ФОП: чи обов’язково нотаріально посвідчувати?

Володимир Маркович
270
13 Жовтня 2021
Договір оренди транспортного засобу укладений за участю ФОП: чи обов’язково нотаріально посвідчувати?
270
13 Жовтня 2021

Згідно зі статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.

Замовник установлює один або декілька кваліфікаційних критеріїв, одним з яких є наявність в учасника процедури закупівлі обладнання, матеріально-технічної бази та технологій.

Досить часто замовники для закупівлі товарів, робіт чи послуг у тендерній документацій / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі вимагають від учасників наявності транспортних засобів.

Учасники в тендерній пропозиції можуть запропонувати власні або орендовані транспортні засоби. І якщо з власними транспортними засобами питань не виникає, то надання в тендерній пропозиції інформації щодо орендованих транспортних засобів, зокрема фізичною особою — підприємцем (далі — ФОП), є проблемним та викликає чимало запитань.

Так, протягом багатьох років через відсутність чітких законодавчих положень не було визначеності в питанні: чи підлягає договір оренди транспортного засобу, укладений за участю ФОП, обов’язковому нотаріальному посвідченню? Розберемось з цим питанням далі.

Абзацом 2 пункту 6 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів № 1388 (далі — Порядок) визначено, що транспортні...

Створіть аккаунт, щоб читати цю статтю

У вас вже є аккаунт?

Увійти
Судова практика для учасників

Коротко про головні судові рішення щодо актуальних питань сфери публічних закупівель