Встановлений розмір тендерного забезпечення, на думку скаржника, зависокий: на чий бік стане АМКУ?

Ганна Довгая
227
24 Травня 2021
Встановлений розмір тендерного забезпечення, на думку скаржника, зависокий: на чий бік стане АМКУ?
227
24 Травня 2021

Час від часу апетити учасників публічних закупівель зростають — і це нормально. Прийнято вважати, що чим більша очікувана вартість закупівлі, тим складніші вимоги встановлюються замовником, особливо в частині надання забезпечення виконання зобов’язань учасником перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції / пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія. В учасників виникає питання, чи відсутність достатніх коштів на рахунках учасника є належною підставою для оскарження? Розбираємо на прикладі рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі – Колегія).

За рішенням Колегії від 12.04.2021 № 7586-р/пк-пз скаржник повідомляє, що вимогу щодо гарантії, що повиннабути оформлена з грошовим забезпеченням (покриттям), можуть виконати лише ті потенційні учасники, які мають змогувнести необхідну суму грошового забезпечення та вивести таку суму ізфінансового обороту своєї компанії на досить значний час.

Замовник штучно обмежив коло потенційних учасників виключно тими, які мають можливість забезпечити (покриття) гарантії в сумі 90 075,21 гривень та можуть дозволити собі в умовах складного економічного становища не використовувати ці кошти протягом певного часу.

Скаржник не має такої суми на рахунках обслуговуючих банків, а отже, штучно позбавлений можливості взяти участь в означеній закупівлі.

Позиція Колегії

Скаржник не довів та...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику