Щодо відображення вимог статті 17 Закону про публічні закупівлі в тендерній документації і тендерній пропозиції

Юрій Шаповал
1661
20 Жовтня 2017
Щодо відображення вимог статті 17 Закону про публічні закупівлі в тендерній документації і тендерній пропозиції
1661
20 Жовтня 2017
Рішення № 6356-р/пк-пз  від 13.09.2017.
Оголошення № UA-2017-07-07-000015-b

Зміст порушення

Скаржник зазначає, що вимогами пункту 1.1 таблиці 2 додатка 2 документації передбачено надання учасником довідки щодо відсутності підстав у відмові учасникові в участі у процедурі закупівлі, визначених у статті 17 Закону* (рекомендована форма довідки наведена в додатку 3 документації). Аналіз даної довідки дає можливість встановити, що замовник не визначив у довідці підставу для відхилення, передбачену пунктом 2 частини першої статті 17 Закону України «Про публічні закупівлі».

Скаржник зазначає, що комплексний аналіз документації дає підставу вважати, що учасник повинен надати підтвердження відсутності всіх підстав для відхилення, передбачених статтею 17 Закону, а не лише встановлених в рекомендаційній формі довідки. Скаржник зазначає, що відсутність інформації в тендерній пропозиції про відсутність підстави для відхилення, передбаченої пунктом 2 частини першої статті 17 Закону, дає можливість встановити невідповідність тендерної пропозиції в цій частині вимогам документації.

Позиція органу оскарження

У додатку 2 документації, зокрема, передбачені «Інші документи, що вимагаються замовником». Зокрема, замовник вимагає надання довідки щодо відсутності підстав для відмови учасникові в участі у процедурі закупівлі, визначених у статті 17 Закону (рекомендована форма довідки наведена в додатку 3 документації).

У додатку 3 документації міститься рекомендована форма довідки щодо відсутності підстав для відмови учасникові в участі у процедурі закупівлі, визначених у статті 17 Закону.

У складі тендерної пропозиції міститься «Довідка щодо відсутності підстав у відмові учаснику в участі у процедурі закупівлі, визначених у статті 17 Закону», заповнена відповідно до рекомендованої форми, визначеної в додатку З документації.

Зважаючи на вищенаведене, учасник не порушив умови документації в цій частині.


* Тут і далі йдеться про Закон України «Про публічні закупівлі».

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику