Розміщення інформації про ціну тендерної пропозиції на етапі прекваліфікації у «євроторгах» — порушення? Практика АМКУ

Володимир Маркович
330
23 Грудня 2021
Розміщення інформації про ціну тендерної пропозиції на етапі прекваліфікації у «євроторгах» — порушення? Практика АМКУ
330
23 Грудня 2021

У публічних закупівлях періодично виникає питання: якщо учасник оприлюднить інформацію про ціну тендерної пропозиції у загальний доступ, чи буде це порушенням статті 28 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), і які наслідки таких дій учасника?

Відповідь віднайдемо в рішенні Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія).

Рішення № 13972-р/пк-пз від 22.06.2021, оголошення № UA-2021-04-22-011297-a

Обставини справи: замовником було оголошено процедуру відкритих торгів з публікацією англійською мовою, в якій взяли участь три учасники: ТОВ «ЕК», ТОВ «У», ТОВ «ЕН». Один із учасників, ТОВ «ЕК», повідомляє про порушення замовником порядку проведення процедури закупівлі та просить, зокрема, зобов’язати замовника скасувати рішення про допущення тендерної пропозиції учасника ТОВ «ЕН» до аукціону.

Позиція скаржника: тендерна документація замовника, серед іншого, містить вимогу щодо надання у складі тендерних пропозицій учасників форми «тендерна пропозиція» (див. частину 1 Розділу 3 тендерної документації): «Тендерна пропозиція подається в електронному вигляді шляхом заповнення електронних форм з окремими полями, у яких зазначається інформація про ціну, інші критерії оцінки...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику