Оскарження дій чи бездіяльності замовника шляхом подання скарги до Антимонопольного комітету України є одним із способів захисту порушених прав та охоронюваних законом інтересів учасників процедур закупівель. Таке оскарження процедур закупівель здійснюється в порядку статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон).
Порядок оскарження у відкритих торгах під час дії правового режиму воєнного стану здійснюється за нормами наведеної статті з урахуванням норм відповідного розділу Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178, зокрема пунктів 55–67 Особливостей.
Щоб краще охопити зміст та положення наведених норм, перегляньте перелік корисних посилань на статті порталу RADNUK.COM.UA щодо питань оскарження рішень, дій чи бездіяльності замовника.
- «Порядок оскарження відкритих торгів за Особливостями в редакції від 19.05.2023», де проаналізовано норми розділу «Порядок оскарження відкритих торгів» Особливостей у поточній редакції, порівняно з нормами статті 18 Закону.
- «Відповідь на запит АМКУ: що? як? коли?», у якій за інформацією органу оскарження визначено деякі нюанси оскарження.
- «Не пропустіть відео „Строки подання скарги та те, що вона повинна містити“», де експерт зупиняється на строках оскарження та вмісті скарги.
- «Відео: поширені помилки при поданні скарг на тендерну документацію», у якій спеціаліст розкаже про типові помилки, що допускаються скаржниками.
- «Проблема „двох виробників“ у скаргах на тендерну документацію», що наводить нам одвічну дилему межі дискримінаційності технічних вимог до предмета закупівлі.
У рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорії «Запит ціни для оборони», «Інші» розділу «Оборонні закупівлі». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків.