Які тільки вимоги не вигадують замовники публічних закупівель… Сьогодні на прикладі рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) розглянемо таку нетипову вимогу замовника, як надання копії всіх сторінок паспорта засновника підприємства-учасника.
Рішення Колегії № 19368-р/пк-пз від 26.08.2021, оголошення № UA-2021-07-28-002093-a.
Вимога тендерної документації: розділом 3 тендерної документації передбачено надання учасниками у складі тендерної пропозиції копії паспорта (всіх сторінок) усіх засновників, керівника та / або службової (посадової) особи учасника, яку призначено учасником відповідальною за участь у торгах (для учасника — юридичної особи).
Позиція скаржника: дана вимога є незаконною і такою, що обмежує коло потенційних учасників, адже взяти участь у закупівлі зможуть тільки ті учасники, які нададуть копію паспорта (всіх сторінок) усіх засновників, керівника та / або службової (посадової) особи учасника, яку призначено учасником відповідальною за участь у торгах. Крім того, взагалі незрозуміло, чим замовник керувався, встановлюючи вимогу щодо надання учасником паспортів усіх його засновників. Підписантом усіх документів є керівник, а ніяк не засновники.
Паспорт та ідентифікаційний код не є документами, що підтверджують повноваження особи учасника, що є підписантом усіх документів у складі тендерної пропозиції та договору про закупівлю. Для юридичних осіб таким документами є протокол загальних зборів учасників, наказ про призначення директора або рішення учасника про призначення особи, що має право підпису документів, тощо. Паспорт та ідентифікаційний код — це документи, що посвідчують особу, а не її повноваження. Скаржнику незрозуміло, навіщо замовнику до моменту підписання договору про закупівлю вимагати від усіх учасників надання копій паспортів (всіх сторінок) усіх засновників, керівника та / або службової (посадової) особи учасника, яку призначено учасником відповідальною за участь у торгах. Засновники не надають згоди на публікацію їх паспортів у електронній системі закупівель, отже, скаржник не може подати свою тендерну пропозицію через дискримінаційність даної вимоги.
Позиція Колегії: замовник не довів необхідності встановлення наведеної умови тендерної документації саме у такій редакції. Зазначену вимогу тендерної документації зможуть виконати лише ті учасники процедури закупівлі, які зможуть надати паспорт (усі сторінки) всіх засновників, керівника та / або службової (посадової) особи учасника, яку призначено учасником відповідальною за участь у торгах, та копію документа, що посвідчує особу уповноваженого на підписання договору про закупівлю, що є дискримінаційним щодо інших суб’єктів господарювання, у тому числі скаржника. Замовник повинен усунути наведені вище невідповідності шляхом внесення відповідних змін до тендерної документації в цій частині.
Нехай на вашому шляху не трапляються неправомірні вимоги замовника, а в разі їх наявності бажаємо вам з легкістю доводили свою позицію у Колегії! Перемог нам усім! Слідкуйте за оновленнями порталу RADNUK.COM.UA, у нас ще багато цікавого!
Статті за темою на порталі RADNUK.COM.UA:
- «Вимога щодо надання документів про якість, завірених виробником: правильно чи ні?»;
- «Вимога щодо замороження активів: правильно чи ні?»;
- «Цінова пропозиція, подана після аукціону, є складовою ТП учасника чи ні?»;
- «Арифметична помилка: підстава для відхилення або ні?»;
- «Субпідрядник та співвиконавець: тотожні поняття або ні?»;
- «Динамічна або тверда ціна: як правильно?».