Дискримінаційні вимоги замовників при закупівлі палива та дизпалива

Тетяна Покотило
557
29 Листопада 2021
Дискримінаційні вимоги замовників при закупівлі палива та дизпалива
557
29 Листопада 2021

У цій статті проаналізуємо дискримінаційні вимоги, які замовники неодноразово включають до тендерної документації під час закупівлі палива та дизпалива.    

Перш ніж розпочати розгляд цього питання, згадаймо, що саме мається на увазі під поняттям дискримінаційні вимоги в рамках проведення публічних закупівель. Дискримінаційні вимоги — це вимоги, які встановлюються в тендерній документації та яким можуть відповідати лише обмежене коло учасників.

Згідно з частиною 4 статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовники не мають права встановлювати жодних дискримінаційних вимог до учасників. Але попри це, замовники досить часто включають до тендерної документації вимоги, які є необ’єктивними та виключними. У результаті цього коло потенційних учасників значно скорочується, іноді навіть до одного учасника.

Далі пропоную розглянути на прикладах рішень Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) щодо дискримінаційних вимог при закупівлі палива та дизпалива.

Приклад 1

Рішення № 9250-р/пк-пз від 27.04.2021, оголошення № UA-2021-03-25-004527-c

Вимога тендерної документації: учасник у складі своєї тендерної пропозиції надає гарантійний лист про...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику