Чи зобов’язаний замовник запрошувати на переговорну процедуру після двох відмінених торгів єдиного учасника відкритих торгів?

Володимир Маркович
660
12 Листопада 2021
Чи зобов’язаний замовник запрошувати на переговорну процедуру після двох відмінених торгів єдиного учасника відкритих торгів?
660
12 Листопада 2021

Питання читача

  • Добрий день. Ми брали участь у процедурі відкритих торгів, які двічі не відбулись. У подальшому замовник оголосив переговорну процедуру закупівлі на підставі пункту 1 частини 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі». Натомість нас як єдиного учасника відкритих торгів не було запрошено на переговори. Хоча замовник запросив учасника, який не брав участі в торгах. Тому постає питання, чи є правомірними дії замовника? Чи замовник був зобов’язаний запросити нас на переговори як єдиного учасника?

Відповідь

Вітаю! На порталі RADNUK.COM.UA неодноразово розглядалось питання щодо переговорної процедури після двох відмінених торгів, зокрема у статтях «Право на повторне проведення переговорної процедури закупівлі», «Проводимо переговорну процедуру за Законом про публічні закупівлі після відміни двох торгів», «Переговорна на підставі двох відмін? Врахуйте недоліки, що впливають на успішність».

Відповідно до частини 1 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 40 Закону переговорна процедура закупівлі...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику