Якщо оцінку пропозицій проводили без ПДВ чи правомірно буде укласти договір з переможцем відкритих торгів на загальну суму з ПДВ

Редакція
958
28 Лютого 2017
Якщо оцінку пропозицій проводили без ПДВ чи правомірно буде укласти договір з переможцем відкритих торгів на загальну суму з ПДВ
958
28 Лютого 2017

Доброго дня! Надайте, будь ласка, консультацію. В оголошенні про відкриті торги загальну вартість закупівлі вказано без ПДВ, оцінку тендерних пропозицій проводили за критерієм «Ціна» без ПДВ. Чи правомірно буде укласти договір з переможцем відкритих торгів на загальну суму з ПДВ (переможець торгів є платником ПДВ)? Дякуємо за відповідь.

Доброго дня! Відповідно до пункту 4 статті 36 Закону України «Про публічні закупівлі» умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника в разі застосування переговорної процедури. Тож якщо загальну вартість закупівлі замовник вказав без ПДВ та аукціон проведено з пропозиціями учасників без ПДВ, то договір з переможцем торгів має бути укладено на суму, з якою завершено вказаний аукціон.

Включення ПДВ до остаточної ціни пропозиції змінить її ціну та відповідно до статті 37 Закону України «Про публічні закупівлі» буде підставою для визнання такого договору про закупівлю нікчемним.

Радник відповідає на запитання

Коротко про суперечливі та болючі питання учасників закупівельного процесу