Якщо учасник відмовляється виконувати договір

Редакція
696
23 Червня 2017
Якщо учасник відмовляється виконувати договір
696
23 Червня 2017

Добрий день! Виникла така ситуація: договір про закупівлю підписано, звіт про результати проведення процедури закупівлі сформовано, а учасник-переможець відмовляється виконувати договір! Якими мають бути наші дії? Дякуємо.

Добрий день! Уклавши договір про закупівлю, ви вступили в господарсько-правові відносини. Таким чином, після підписання договору про закупівлю ви послуговуєтесь положеннями такого договору. Якщо контрагент за договором (учасник-переможець) не виконує умови договору про закупівлю, то ви можете захистити свої інтереси, виходячи з положень вашого договору. Наприклад, застосувати оперативно-господарські санкції до постачальника (див. ст. 236 Господарського кодексу України) чи штрафні санкції, якщо це передбачено положеннями договору про закупівлю або законом. Для уникнення подібних ситуацій радимо вам передбачати відповідні положення договору. З детальнішою інформацією щодо захисту інтересів за договором ви можете ознайомитись на стор. 26–29 у випуску журналу № 11 (62) за листопад 2017 року. В іншому випадку можливим виходом з описаної вами ситуації є розірвання договору про закупівлю за згодою постачальника або за рішенням суду. З детальнішою інформацією щодо зазначеного питання ви можете ознайомитись на стор. 40–42 у випуску журналу № 2 (65) за лютий 2017 року (лист МЕРТУ від 30.12.2016 № 3302-06/42560-06 щодо укладення, виконання, зміни та розірвання договору про закупівлю).

Радник відповідає на запитання

Коротко про суперечливі та болючі питання учасників закупівельного процесу