Правильно чи ні? Посилання в ТД на недіючі норми законодавства: дії учасника

Катерина Плашенко
664
14 Березня 2021
Правильно чи ні? Посилання в ТД на недіючі норми законодавства: дії учасника
664
14 Березня 2021

Зіткнулися у практиці з некоректними умовами тендерної документації, оголошення № UA-2021-02-02-003258-c, а саме:

Чинною редакцією Закону України «Про публічні закупівлі» ( далі — Закон), а саме статтею 31,  не передбачено такої підстави для відхилення тендерної пропозиції учасника, як «тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації». Тобто замовником зазначено підставу для відхилення тендерної пропозиції учасника не відповідно до Закону.

У разі виявлення учасником незрозумілих вимог або посилань на недіючі норми законодавства рекомендуємо завчасно звернутися до замовника з вимогою усунути невідповідність або подати відповідну скаргу до Органу оскарження. Приведення умов тендерної документації у відповідність до чинного Закону є запорукою того, що тендер відбудеться та укладений договір про закупівлю за результатами процедури закупівлі буде виконаний без припустимих комплікацій, пов’язаних з можливим оскарженням або моніторингом Держаудитслужбою.

Важливо! Частиною 1 статті 16414 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачено, що тендерна документація, складена не відповідно до вимог Закону, може тягнути за собою накладення штрафу на...

Радник відповідає на запитання

Коротко про суперечливі та болючі питання учасників закупівельного процесу