ФОП + відсутність права власності = учасник

Наталія Чабан
1048
22 Жовтня 2020
СПЕЦВИПУСК
ФОП + відсутність права власності = учасник
1048
22 Жовтня 2020

Відповідно до статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон)  договір про закупівлю укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексів України (далі — ЦК України та ГК України) з урахуванням особливостей, визначених Законом. Враховуючи той факт, що укладення договору про закупівлю регулюється відповідними нормами ГК України, виникають питання щодо можливості взяття участі фізичних осіб,  фізичних осіб — підприємців у процедурах закупівель та на що слід звернути увагу замовнику під час підготовки тендерної документації. Відповіді спробуємо знайти в консультації Мінекономіки.

Пунктом 37 статті 1 Закону  передбачено, що учасник процедури закупівлі / спрощеної закупівлі (далі — учасник) — фізична особа, фізична особа — підприємець чи юридична особа — резидент або нерезидент, у тому числі об’єднання учасників, яка подала тендерну пропозицію / пропозицію або взяла участь у переговорах у разі застосування переговорної процедури закупівлі.

Згідно зі статтею 42 Конституції України кожен має право на підприємницьку діяльність, що не заборонена законом. Фізичні особи вправі здійснювати підприємницьку діяльність як зі створенням, так і без створення юридичної особи. Фізична особа, яка на законних підставах займається підприємництвом без створення юридичної особи, набуває статусу фізичної особи — підприємця. 

Про особливості взяття участі фізичної особи — підприємця у публічних закупівлях розглянемо на прикладі.

Так, на офіційному...

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях