Беручи участь у закупівлях, не забудьте про Clarity Project

Маргарита Сур
1007
13 Вересня 2021
Беручи участь у закупівлях, не забудьте про Clarity Project
1007
13 Вересня 2021

Prozorro — це база даних, що містить величезну кількість інформації, яку не зможе охопити жоден людський мозок, та і, зрештою, не повинен. Але працювати з нею необхідно багатьом: і замовнику, і досвідченому учаснику, й учаснику-початківцю. Завдяки модулям аналітики та їх сервісам стало можливим швидко знайти потрібну інформацію та здійснити перевірку будь-якого учасника системи.

Особисто мені та моїм колегам з майданчика Українська універсальна біржа дуже імпонує система аналітики Clarity Project. Вона проста, зручна і навіть у безкоштовній версії (!) дає можливість знайти потрібну інформацію буквально в кілька кліків.

Сервіс Clarity Project легко опанувати початківцю, він зручний у повсякденному використанні, допомагає здійснити мініаналіз конкурента, контрагента чи замовника. Я часто демонструю його під час своїх презентацій на навчальних семінарах по роботі з системою Prozorro, щоб показати учасникам лайфхаки з пошуку корисної інформації. Крім того, ця платформа вміє шукати тендери й аукціони в електронній системі закупівель, дані про учасників та замовників, переглядати скарги, відслідковувати зв’язки між компаніями, пов’язаних осіб, оцінювати ступінь ризиків закупівлі та будувати графіки.

Модуль черпає інформацію з багатьох відкритих державних джерел. Єдиним мінусом безкоштовної версії, на мій погляд, є те, що цей модуль аналітики «підвисає», але це зовсім не критично, зважаючи на плюси.

У своїй роботі я часто досліджую пов’язаність компаній...

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях