90+ днів з дати розкриття, а не кінцевого строку подання. Правильно чи ні?

Тетяна Коріненко
499
3 Жовтня 2021
90+ днів з дати розкриття, а не кінцевого строку подання. Правильно чи ні?
499
3 Жовтня 2021

Пунктом 11 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлено, що у тендерній документації зазначається строк дії тендерної пропозиції, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, але не менше 90 днів із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій.

Нерідко замовники у тендерній документації зазначають цей строк, але не з дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій, а з дати розкриття тендерних пропозицій. Правильно це чи ні? Розглянемо позиції різних органів, що здійснюють регулювання та контроль у сфері публічних закупівель, а також позицію суду.

Позиція Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія)

Рішення № 20045-р/пк-пз від 02.09.2021, оголошення № UA-2021-08-10-003915-a.

Вимога тендерної документації: відповідно до частини 4 розділу III тендерної документації, тендерні пропозиції вважаються дійсними протягом 90 днів з дати розкриття тендерних пропозицій.

Позиція скаржника: у пункті 11 частини 2 статті 22 Закону зазначено, що строк дії тендерної пропозиції, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, повинен складати не менше 90 днів із дати кінцевого строку подання...

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях