Тендерне забезпечення: що має знати учасник?

Ігор Чемерис
335
5 Січня 2022
Тендерне забезпечення: що має знати учасник?
335
5 Січня 2022

Відповідно до статті 25  Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовник має право зазначити в оголошенні про проведення конкурентної процедури закупівлі та в тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі вимоги щодо надання забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції.

Тендерне забезпечення, відповідно до Закону, — це надання забезпечення виконання зобов’язань учасником перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції / пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія.

Залежно від установи, що надає тендерне забезпечення, це може бути банківська гарантія, гарантія фінансової установи, страхова гарантія.

Чим більший бюджет закупівлі, що оголошує замовник, тим більша вірогідність зустріти вимогу про забезпечення тендерної пропозиції. Найбільш популярним та розповсюдженим видом забезпечення у вимогах тендерної документації є банківська гарантія.

Сума забезпечення та для чого це взагалі потрібно?

Сума гарантії може бути різною, але не повинна виходити за рамки, визначені абзацом 3 частини 1 статті 25 Закону, відповідно до якого розмір забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції у грошовому виразі не може перевищувати 0,5 відсотка очікуваної вартості закупівлі у разі проведення тендеру / спрощеної закупівлі на закупівлю робіт (наприклад, капітальні ремонти / реконструкції будівель) та 3 відсотки у разі проведення тендеру / спрощеної закупівлі на закупівлю товарів чи послуг на...

Допорогові/спрощені закупівлі

Публікації для учасників, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані "допорогові суми", тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників.